سیستم مدیریت مشتریان در محیط VBA اکسل (بخش اول)

امتیاز 5.00 ( 1 رای )
نوع فایل
ویدیو-5جلسه
حجم فایل
هر جلسه 200مگابایت
تاریخ انتشار
۲۱ اسفند ۱۳۹۷
تعداد بازدید
438 بازدید
۱۴۹,۰۰۰ تومان ۹۹,۰۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول


vba customer managment

vba customer managment


معرفی محصول طراحی سیستم ها و نرم افزارهای مدیریت اطلاعات مشتریان:

شاید شما هم می خواهید با استفاده از اکسل برنامه های شخصی سازی شده مربوط به کسب کارتان را ایجاد کنید. اگر به ایجاد برنامه های تحت نرم افزار اکسل علاقه دارید و میخواهید با نحوه ساخت این چنین برنامه ها در اکسل آشنا شوید، حتما این پست را دنبال کنید. قبلا در پستی در رابطه  برنامه مدیریت اطلاعات مشتریان در اکسل صحبت کردم. اما با اصرار دوستان و تمایلشون به نحوه ساخت این برنامه ها، محصول آموزشی برنامه مدیریت اطلاعات مشتریان در اکسل تهیه شد.

توصیه میکنم که اگر دوست دارید کدنویسی VBA در اکسل را از پایه یاد بگیرید و به کدنویسی VBA یا ویژوال بیسیک در اکسل علاقه دارید، مجموعه آموزشی جامع کدنویسی ویژوال بیسیک کاربردی در اکسل که حاصل تجربه ،مهارت و شرکت من در چندین کلاس بین المللی و داخلی است، از دست ندهید.

در این مجموعه آموزشی به صورت گام به گام با نحوه ساخت برنامه مدیریت اطلاعات مشتریان در محیط VBA اکسل آشنا می شوید.

پنجره Login یا ورود به برنامه در اکسل:

این برنامه ۳ کاربره است که یک کاربر میتواند به عنوان مدیر سیستم باشد و دو کاربر دیگر می توانند کاربران معمولی سیستم باشد. به محض باز کردن فایل اکسل ( برنامه ) پنجره ای ( پنجره امنیت سیستم فعال شد…) همچون تصویر زیر به شما نمایش داده می شود و تا زمانی که نام کاربری و رمز عبور صحیح به آن وارد نشود به هیچ وجه نمی توانید به سیستم وارد شوید. اینو بگم که خودم بارها شده چنین پنجره های امنیتی را برای برنامه هام، ایجاد کردم و نام کاربری و پسورد را فراموش کردم و ناچار به استفاده از برنامه های قفل شکن VBA برای ورود به داخل محیط اکسل شدم.

پنجره ورود و امنیت برنامه اکسل

پنجره ورود و امنیت برنامه اکسل

رمز عبور در حالت پیش فرض به صورت *** نمایش داده می شود و شما می توانید با زدن دکمه Check Box رمز عبور را به حالت نمایش یا حالت *** در بیاورید. در صورتی که کاربر دکمه و Log Out را بزند ابتدا کادری به کاربر نمایش داده می شود که آیا قصد خروج از سیستم را دارید؟ و کاربر می تواند گزینه های بله یا خیر را انتخاب نماید و با زدن دکمه بله فایل اکسل به صورت کامل بسته می شود.

پنجره مدیریت اطلاعات یا پنجره اصلی در برنامه اکسل:

پس از ورود هریک از سه کاربر با نام کاربری و رمزعبور صحیح  به برنامه ساخته شده در اکسل، پنجره مدیریت اطلاعات مطابق با تصویر زیر ظاهر می شود:

پنجره مدیریت اطلاعات برنامه در اکسل

پنجره مدیریت اطلاعات برنامه در اکسل

نکته جالب اینکه، هر کابری (یکی از ۳ کاربر تعریف شده در سیستم) که با نام کاربری و رمزعبور تعریف شده خودش به سیستم وارد شود، می تواند اطلاعات شخصیش را در بالای این صفحه مشاهده کند. ( این اطلاعات شامل نام و نام خانوادگی، سمت شما در این برنامه، سن و عکس پرسنلی کاربر است. )

دکمه های اصلی این پنجره عبارتند است:

ثـــبـــت دانشجو: به منظور ثبت دانشجویان باید تمامی فیلد های ورودی متنی ( Text Box ها) پر و تکمیل شده، باشند. در غیر این صورت امکان ثبت وجود ندارد و با نمایش پیغام به کاربر هشدار داده می شود. همچنین فیلد های متنی-عددی ( Number ) شماره دانشجو، شماره ملی، شماره شناسنامه و شماره موبایل حتما باید فقط به صورت عددی باشند در غیر این صورت مجددا امکان ثبت وجود ندارد و با نمایش پیغام به کاربر هشدار داده می شود. چنانچه کاربر قصد کند دانشجویی با کد دانشجویی تکراری را ثبت کنید، به کاربر هشدار داده می شود که این کد دانشجویی قبلا ثبت شده است.

جستجو دانشجو: شما می توانید تمامی مشتریان، دانشجویان، کارمندان که ثبت نموده اید را با زدن کد دانشجویی (Text Box زرد رنگ) یا کد مشتری جستجو نمایید و اگر دانشجویی با شماره دانشجوی جستجو شده توسط کاربر، یافت شد، تمامی فیلد های ورودی متنی ( Text Box ها) پر می شوند و اطلاعات ثبت شده برای کاربر جستجو شده را در Text Box ها قرار می دهد.

جستجو در داخل دیتا بیس

جستجو در داخل دیتا بیس

ویرایش اطلاعات: با استفاده از این دکمه، امکان ویرایش اطلاعات را خواهید داشت. ولی ابتدا با استفاده از دکمه جستجو دانشجو، بایستی دانشجو مد نظر را جستجو کنید. با اینکار تمامی فیلد های ورودی متنی ( Text Box ها ) برای کاربر جستجو شده پر می شوند و سپس بایستی عملیات ویرایش را در داخل Text Box ها انجام دهید و در نهایت دکمه ویرایش اطلاعات را بزنید.

حـذف دانـشـجـو: با استفاده از این دکمه، امکان حذف دانشجو (حذف رکورد) را خواهید داشت. ولی مجددا ابتدا با استفاده از دکمه جستجو دانشجو، بایستی دانشجو مد نظر را جستجو کنید. با اینکار تمامی فیلد های ورودی متنی ( Text Box ها ) برای کاربر جستجو شده پر می شوند و سپس با دکمه حذف دانشجو باید دانشجو مدنظر را حذف کنید.

درج عکس پرسنلی: با استفاده از این دکمه، می توانید به پوشه های سیستم دسترسی یابید و عکس پرسنلی خود ( ۳ کاربر سیستم ) و عکس پرسنلی دانشجویان را تنظیم کنید. فقط کافی است که نام عکس دانشجو را برابر کد دانشجویی آن بگذارید و آن عکس را در مسیر مشخصی که گفته شده است قرار دهید. همچنین نام عکس پرسنلی کاربران این برنامه در اکسل باید برابر نام کاربری آنها – که در زمان ورود به برنامه وارد میکنند – باشد. (توجه:هیچ عکسی را به اکسل وارد نمی کنیم. چون میدانید که اگر تعداد عکس ها زیاد شود باعث شده که حجم فایل اکسل به شدت بالا رود و باعث ایجاد اختلال در اجرای برنامه گردد.) با کدنویسی خاص انجام شده، در هنگام جستجوی دانشجو، فقط عکس کاربر از مسیر مشخص شده، در برنامه لود می گردد.

پاکسازی اطلاعات: این دکمه، باعث می شود که فیلد های ورود اطلاعات ( Text Boxها ) و همچنین عکس دانشجوی جستجو شده خالی شوند.

جستجوی پیشرفته: با استفاده از این دکمه، کادری ( Popup ) به صورت زیر ظاهر می شود که شما می توانید بر اساس نام، نام خانوادگی، شماره ملی، استان محل سکونت و رشته تحصیلی، دانشجویان را جستجو نمایید. همچنین می توانید تمامی دانشجویان را ملاحظه فرمایید.

پنجره جستجوی پیشرفته

پنجره جستجوی پیشرفته

تنظیمات سیستم: با استفاده از این دکمه، کادری ( Popup ) به صورت زیر ظاهر می شود که امکان ویرایش اطلاعات کاربران را مهیا می سازد.

پنجره تنظیمات سیستم

پنجره تنظیمات سیستم

تنها مدیر سیستم امکان ویرایش نام کاربر، نام کاربری، رمز عبور، سمت و سن را برای تمامی کاربران را دارد(همچون تصویر بالا). یعنی اگر دو کاربر دیگر که مدیر سیستم نیستند به سیستم ورود یابند امکان دسترسی به اطلاعات کاربران دیگر را ندارند و فقط امکان ویرایش نام کاربر، نام کاربری، رمز عبور، سمت و سن خود را دارند(همچون تصویر زیر). همچنین دکمه خروج از برنامه و ورود به محیط کدنویسی فقط به مدیر سیستم نمایش داده می شود و برای کاربران عادی سیستم قابل رویت نیست.

تنظیمات سیستم برای کاربر عادی سیستم

تنظیمات سیستم برای کاربر عادی سیستم

تنظیمات سیستم: شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید برای مدت کوتاهی از پشت سیستم خود برای استراحت بلند شوید. ممکن است در این مدت همکار شما سری به سیستم شما بزند و اختلالی ناخواسته در برنامه ایجاد شود. با استفاده از این دکمه مجدد به پنجره امنیت سیستم ( Lock ) میرویم تا لازم باشد برای کار با سیستم حتما با نام کاربری و رمز عبور به سیستم وارد شویم.

ذخیره و خروج: این دکمه، باعث ذخیره سازی اطلاعات و خروج از برنامه می شود.

نمایش تمامی کاربران ثبت شده: با استفاده از این دکمه، کادری ( Popup ) به صورت زیر ظاهر می شود که لیست تمامی دانشجویان یا مشتریان ثبت شده را نمایش می دهد.

تمامی کاربران ثبت شده

تمامی کاربران ثبت شده

توصیه میکنم که اگر به کدنویسی VBA یا ویژوال بیسیک در اکسل علاقه دارید، مجموعه آموزشی جامع کدنویسی ویژوال بیسیک کاربردی در اکسل که حاصل تجربه ،مهارت و شرکت من در چندین کلاس بین المللی و داخلی است، را از دست ندهید.

مشخصات محصول سیستم مدیریت مشتریان در محیط VBA اکسل (بخش اول):

در این مجموعه آموزشی به صورت گام به گام با نحوه ساخت برنامه مدیریت اطلاعات مشتریان در محیط VBA اکسل آشنا می شوید.

  • وضعیت دانلود: ۶ عدد لینک دانلود شامل ۵ عدد فیلم آموزشی + فایل های تمرینی اکسل
  • مدت آموزش: مجموعا ۵ساعت- هرجلسه ۱ ساعت(حجم هر جلسه بین ۱۵۰ مگابایت تا ۲۵۰ مگابایت)
  • این آموزش از دسته آموزش های مکمل است. (سایر مزایای این دسته آموزش را اینجا بخوانید.)
  • فروش این مجموعه آموزشی فقط در قالب لینک های دانلود می باشد.
   راهنمای خرید|دانلود

✅دانلود محصولات رایگان✅

🔰برای دانلود محصولات رایگان، در سایت ثبت نام و سپس وارد حساب کاربری خود شوید تا لینک های دانلود به شما نمایش داده شود.


✅خرید محصولات غیررایگان✅

🔰ابتدا در سایت ثبت نام و سپس اقدام به ثبت سفارش کنید .

🔰لینک های دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهند آمد. برای دانلود عجله نکنید هر زمانی وارد حساب کاربری خود شوید، از قسمت تاریخچه سفارشات، به خرید های خود دسترسی دارید. (به مدت 720 ساعت یا 30 روز تمام/ 5 مرتبه می توانید روی هر دکمه دانلود کلیک کنید.)

🔰همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید. ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.

🔰در صورتی که محصول خریداری شده شما،محصول پستی است،تکمیل فیلد استان+آدرس+کدپستی الزامی است.

🔰در صورتی که محصول خریداری شده شما،محصول پستی است، مجموعه آموزشی به آدرس پستی شما، پست پیشتاز می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *