برنامه ریزی ادغامی با ابزار Solver

نوع فایل
ویدیو - 1عدد
حجم فایل
152مگابایت
تاریخ انتشار
۱۵ بهمن ۱۳۹۷
تعداد بازدید
308 بازدید
رایگان
  دانلود رایگان

برنامه ریزی ادغامی در اکسل

برنامه ریزی ادغامی در اکسل


برنامه ریزی ادغامی با ابزار Solver در اکسل:

💥هدف برنامه ریزی تولید ادغامی استفاده مطلوب از منابع انسانی و تجهیزات است. کلمه ادغامی بدین معنی است که برنامه ریزی در یک سطحی ادغام گردد که تمام محصولاتی که از منابع و تجهیزات مشترک استفاده می کنند به طور یکجا در نظر گرفته شوند .
به عنوان مثال ممکن است کارخانه به جای خرد کردن تقاضای فولاد به اجزاء تیرهای فولادی آن‌ها را به صورت تنی از فولاد در نظر بگیرد . به علاوه ممکن است کارخانه صرف نظر از مهارت کارگران تعداد آنها را به طور یک جا مورد توجه قرار دهد . بنابراین برای استفاده برنامه ریزی ادغامی لازم است که محصولات را به صورت خانوادگی در نظر بگیریم و از هر خانواده قائم مقامی به عنوان نماینده آن ها معرفی کنیم. ضمنا باید تعداد کارگران مورد نیاز برای تولید یک واحد از این محصول ادغامی را بدست آورد. در اصل یک برنامه ای که پاسخگوی تقاضای متغیر دوره به دوره محصولات ادغامی باشد مورد توجه است . راه حل های متفاوت برای برنامه ریز جهت رفع این مشکل موضوع مورد بحث ما در این دوره می باشد .
💥برنامه ریزی تولید ادغامی در واقع فرآیند برنامه ریزی و کنترل وجوه مختلف کل فعالیت های تولید به منظور برآوردن تقاضای مشتریان کارخانه است. با فرض داشتن پیش بینی تقاضا ، ظرفیت ماشین آلات، سطح موجودی ها ، سطوح نیروی انسانی و امکانات قرارداد های جنبی ، مدیریت کارخانه باید درمورد سرعت تولید در یک دوره برنامه ریزی میان مدت نظیر ۳ تا ۱۸ ماه تصمیم گیری کند. مدیریت به هیچ وجه تمام این تصمیم گیری را در اول دوره برنامه ریزی و یا به عبارت بهتر در زمان بودجه بندی کارخانه نمی نماید ، بلکه در حقیقت مجبور است به طور پیوسته در مقابل تغییراتی که در تقاضا ، سطح نیروی انسانی و کارایی ماشین آلات و همچنین سایر عوامل غیر قابل پیش بینی اتفاق می افتد ، عکس العمل نشان دهد، لذا دراین برنامه ریزی ارائه یک راه حل قطعی و اجرای بی چون و چرای آن مسلما غیر اقتصادی خواهد بود .

در دوره غیر حضوری برنامه ریزی تولید(فروش دانلود/سی دی) در رابطه با نحوه ساخت جداول برنامه ریزی ادغامی اولیه با استفاده از فرمول نویسی، مفصل صحبت شد و متوجه شدیم که ساختن این جداول و اهمیت آنها بستگی دارد به ایجاد سناریوهای بهینه که کار سختی است. ایجاد طرح بهینه یکی از مسائل مهم در برنامه ریزی ادغامی می باشد که بهینه سازی آن به صورت نظری کاری بسیار سخت و پر خطا و گاها نشدنی است. در این آموزش رایگان، نحوه مدلسازی  نمونه ای از مسائل برنامه ریزی ادغامی را در نرم افزار اکسل آموزش خواهیم دید.

💥خروجی های مدلسازی برنامه ریزی ادغامی:

  1. تعیین میزان استخدام و اخراج بهینه در هر دوره
  2. تعیین میزان بهینه تولید عادی، اضافه کاری و…
  3. تعیین میزان موجودی بهینه قابل نگهداری و پس افت در هر دوره
  4. و در نهایت ایجاد طرح بهینه تولید با حداقل هزینه…
   راهنمای خرید|دانلود

✅دانلود محصولات رایگان✅

🔰برای دانلود محصولات رایگان، در سایت ثبت نام و سپس وارد حساب کاربری خود شوید تا لینک های دانلود به شما نمایش داده شود.


✅خرید محصولات غیررایگان✅

🔰ابتدا در سایت ثبت نام و سپس اقدام به ثبت سفارش کنید .

🔰لینک های دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهند آمد. برای دانلود عجله نکنید هر زمانی وارد حساب کاربری خود شوید، از قسمت تاریخچه سفارشات، به خرید های خود دسترسی دارید. (به مدت 720 ساعت یا 30 روز تمام/ 5 مرتبه می توانید روی هر دکمه دانلود کلیک کنید.)

🔰همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید. ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.

🔰در صورتی که محصول خریداری شده شما،محصول پستی است،تکمیل فیلد استان+آدرس+کدپستی الزامی است.

🔰در صورتی که محصول خریداری شده شما،محصول پستی است، مجموعه آموزشی به آدرس پستی شما، پست پیشتاز می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *