زمانبندی تولید و پروژه تمام اتوماتیک بخش ۱|خرید پستی

نوع فایل
ویدیو-12جلسه
حجم فایل
مجموع 3 گیگابایت
مدت آموزش
20 ساعت
تعداد بازدید
117 بازدید
630,000 تومان 589,000 تومان7٪ تخفیف
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول


زمانبندی تولید و پروژه در اکسل

زمانبندی تولید و پروژه در اکسل


زمانبندی تولید و پروژه تمام اتوماتیک در اکسل(بخش اول):

این هیولای آموزشی را دست کم نگیر…این تکنیک میشه برگ برنده تو…

اگر حالش رو نداری که متن های زیر رو بخونی، فقط و فقط به صدای من در پادکست زیر گوش کن:

 

برنامه ریزی و زمانبندی تولید در اکسل

برنامه ریزی و زمانبندی تولید در اکسل

جلسات آموزشی زمانبندی تولید 1

جلسات آموزشی زمانبندی تولید(بخش اول)

زمانبندی تولید چیست؟ و چه تفاوتی با برنامه ریزی تولید و برنامه ریزی نیازمندی های مواد (MRP) دارد؟

زمانبندی تولید یعنی کنترل جریان فرآیندهای تولیدی با توجه به محدودیت های ظرفیت تولید (زمان، نیروی انسانی، ماشین آلات، تجهیزات و …). به بیانی دیگر، یعنی مشخص کنیم که هر فرآیند تولیدی (خرید، تولید و…) با توجه به محدودیت های ظرفیت تولید(زمان، نیروی انسانی، ماشین آلات، تجهیزات و …) چه زمانی و توسط چه منبعی و چه میزانی بایستی تولید شود. در پست “برنامه ریزی تولید در اکسل” به صورت کامل در مورد MRP صحبت شد.

گفته شد که MRP همان اصل برنامه ریزی تولید است و یعنی زمانبندی برای تولید یا خرید قطعات یا زیر مونتاژها (Material) محصول است و بیان می کند برای اجرای برنامه تولید اصلی (MPS) بر اساس سیاست های سفارش دهی، Lead Time ها، ساختار محصول(BOM)، موجودی در دست و… ، تولید یا خرید هر یک از قطعات یا زیر مونتاژها چه زمانی بایستی انجام شود؟

مجموعه آموزشی زمانبندی تمام اتوماتیک تولید و پروژه در اکسل

مجموعه آموزشی زمانبندی تمام اتوماتیک تولید و پروژه در اکسل

این یک مجموعه آموزشی است و فایل نهایی اکسل تقدیم حضور دانشپذیر نمی شود. شما خودتان به کمک ویدیوهای این دوره آموزشی امکان ساخت این برنامه و حتــــــــــــــــــــــــی برنامه های بزرگتر را دارید.(که هدف باید همین باشه…)

اما در بسیاری از منابع دیگر بین زمانبندی تولید و برنامه ریزی تولید(MRP) تفاوت قائل می شوند. ولی به نظر من اگر در MRP ظرفیت در دسترس در هر واحد زمانی، قابلیت بروزرسانی با توجه به تولید واقعی روزانه و بسیاری از موارد دیگر در نظر گرفته نشود، MRP هیچگاه قابلیت استفاده به صورت اجرایی را ندارد. اون هم در واحد های تولیدی ما که هرروز از برنامه تولید انحراف داریم و  با مشکلات متعددی سر و کله می زنیم.

پس نتیجه می شود که می توان گفت اگر زمانبندی تولید با در نظر گرفتن تمامی محدودیت ها، منابع و زمان در دسترس، راندمان کاری، سیاست های تولیدی، موجودی، زمان سنجی ها و… باشد نه تنها همان MRP است و چه بسا بسیار دقیق تر و عملکردی تر از MRP خواهد بود.

چنانچه زمانبندی تولیدی در اکسل ایجاد کنیم که با افزودن هر محصول در لیست سفارشات تولیدی، زمان و مقدار لازم تولید یا خرید هر یک از قطعات محصول را با توجه موجودی متریال و محصول ،توالی تولید، محدودیت های زمانی، بیکاری، منابع در دسترس و… نشان دهد. این یعنی ایدهآل هر واحد تولیدی و زنجیره تأمینی که انبار محصول را به انبار مواد و واحد تولید متصل می سازد. با چنین شرایطی می توانیم ادعا کنیم:

تفاوت زمانبندی تولید با برنامه ریزی تولید

تفاوت زمانبندی تولید با برنامه ریزی تولید


واحد های تولیدی در زمانبندی تولید چه مشکلاتی دارند؟

همیشه یکی از مهمترین مشکلات و مسائل پیش روی صنایع تولید داخلی کشور، به خصوص کارگاه های تولیدی کوچک (صنایع  کوچک)، عدم برنامه ریزی تولید و زمانبندی تولید دقیق می باشد.

مشکل در برنامه ریزی و یا زمانبندی تولید سفارشات تولیدی از اینجا شروع می شود که، پرداخت هزینه های هنگفت به منظور خرید لایسنس برنامه زمانبندی تولید و برنامه ریزی تولید داخلی یا خارجی (بماند که مشکلاتی همچون تحریم های پیش رو مانع از انجام خرید های خارجی می گردد. بهترین نمونه های خارجی را اینجا ببینید.) برای واحد های تولیدی کوچک و شاید حتی واحد های تولیدی کلان، مقدور نیست.

اکثر واحد های تولیدی نیز، پس از خرید این چنین برنامه هایی که توسط متخصصین داخلی و یا خارجی ساخته شده، متوجه می شوند که برنامه خریداری شده، توانایی لازم در پشتیبانی زمانبندی تولید متناسب با نوع تولید و واحد تولیدی آنها را ندارد.

از طرفی دیگر برنامه هایی همچون Primavera و  Microsoft Project که در زمانبندی پروژه بسیار معروف هستند، با توجه به دانش تخصصی مورد نیاز در کار با آنها ، تعداد Re plan یا برنامه ریزی مجدد محدود در این برنامه ها و شرایط تولید داخلی همچون خرابی های ناگهانی، سفارشات خارج از برنامه، جا به جایی سفارشات تولیدی با توجه به پرداخت صورتحساب ها و… که کار با این برنامه ها را سخت تر می کند، کمتر توسط واحد های تولیدی مورد استفاده قرار می گیرد(یا پس از مدتی استفاده کنار گذاشته می شود.).


زمانبندی تولید را کجا و چگونه انجام دهیم؟

حالا این سوال به وجود می آید که زمانبندی تولید را به چه کسی بسپاریم و توسط چه نرم افزاری انجام دهیم؟! اینجاست که باید گفت تنها نرم افزار اکسل اعظم است که می تواند توسط یک نیروی متخصص آشنا به نرم افزار اکسل، محیطی جامع و به هم پیوسته ای را برای زمانبندی تولید سفارشات ایجاد نمایید.


مجموعه آموزشی “زمانبندی تولید و پروژه تمام اتوماتیک در اکسل” چه کمکی به ما می کند؟

مطمئنا تا به الان با مطالعه این پست، این سوال در ذهن شما ایجاد شده است که آیا این مجموعه آموزشی، مورد زیر که حال ایده آل هر واحد تولیدی است را برای ما ایجاد میکند و به ما آموزش می دهد؟

زمانبندی تولید در اکسل چیست؟ و چه می کند؟

حالت ایده آل برنامه ریزی تولید

در پاسخ به این سوال، سوالی را مطرح میکنم. آیا می دانید دلیل اصلی عدم موفقیت تمامی واحد های تولید در استفاده از نرم افزار های آماده برنامه ریزی تولید چیست؟! جای فکر بسیار داره.

در ابتدا همین پست گفتم که بسیاری یا بهتره بگیم به نوعی همه واحدهای تولیدی پس از مدتی استفاده از برنامه های آماده برنامه ریزی تولید، به این نتیجه می رسند، برنامه خریداری شده متناسب با نوع واحد تولیدی و نیازمندی های برنامه ریزی آنها نیست و کنار گذاشته می شود. پس نمیتوان گفت که یک مجموعه آموزشی بتواند همچون یک مشاور و یا یک مهندس متناسب با تولید شما، برنامه ریزی تولید را برای شما پیاده کند و به شما آموزش دهد. در واقع برای برنامه ریزی تولید، نسخه واحدی نداریم که درمان برنامه ریزی در صنایع تولیدی باشد. به همین دلیل است که در سایت من هیچگاه برنامه آماده شده در اکسل به فروش گذاشته نمی شود؛ چون عقیده دارم هر فردی باید آموزش تهیه را فرا بگیرد تا متناسب با کار خود آن را پیاده سازی کند. اما سخن کوتاه کنم و اصل مطلب رو بگم…

این مجموعه آموزشی مطابق با آنچه در فیلم معرفی میبینید، هر آنچه که شما برای ساخت یک زمانبندی تولید حرفه ای نیاز دارید، با لحاظ کردن منابع در دسترس در واحد زمان (تخصیص منابع)، تعطیلی یا بیکاری، توالی عملیات، قابلیت بروزرسانی و ثبت اطلاعات واقعی تولید روزانه و خیلی امکانات دیگر (که تا به کنون در ایران نبوده و نیست.) به صورت مختصر شده (Brief) به شما آموزش می دهد. اما مختصر شده یعنی چه؟

یعنی در این مجموعه آموزشی تکنیک لحاظ کردن محدودیت منبع در دسترس (زمان، نیروی انسانی، ماشین و…) در طول زمان (تخصیص منبع) به شما آموزش داده می شود ولی فقط یک منبع (مثلا نیروی انسانی). شما با توجه به آموزش داده شده برای این تکنیک و همچنین توانایی های کدنویسی VBA خودتان می توانید آن را گسترش دهید تا قابلیت تعریف تقویم برای چند منبع را داشته باشیم. یا مثلا در این مجموعه آموزشی، آموزش تکنیک توالی عملیات از نوع FS و SS ( که پر استفاده ترین روابط بین فعالیت ها و به خصوص فعالیت های تولیدی می باشند.) آموزش داده می شود، اما شما می توانید با توجه به آموزش داده شده برای این تکنیک و همچنین توانایی های کدنویسی VBA خودتان آن را گسترش دهید و روابط SF و FF را نیز ایجاد نمایید. (دقیقا مطابق با فیلم معرفی)


پیش نیاز های لازم برای یادگیری مجموعه آموزشی “زمانبندی تولید و پروژه تمام اتوماتیک در اکسل” چیست؟

این مجموعه آموزشی به صورت کامل با استفاده از کد نویسی VBA در اکسل ایجاد شده و هیچ جای آن فرمول نویسی یا از توابع اکسل بهره گرفته نشده است. انتظار می رود که برای شروع یادگیری این مجموعه آموزشی، دانشپذیر عزیز تا حدودی با کدنویسی VBA در اکسل کارکرده باشد. توصیه میکنم اگر شما که تا به کنون با کدنویسی VBA کار نکرده اید حتما ابتدا سراغ محصول آموزشی”برنامه نویسی VBA در اکسل” بروید. توی این مجموعه آموزشی با طبقه بندی و سرفصل های بی نظیر، دیگه حرفی برای گفتن باقی در VBA باقی نمی ماند.

مجموعه آموزشی زمانبندی تمام اتوماتیک تولید و پروژه در اکسل

مجموعه آموزشی زمانبندی تمام اتوماتیک تولید و پروژه در اکسل


معرفی مختصر مجموعه آموزشی “زمانبندی تمام اتوماتیک تولید و پروژه در اکسل”:

خب بریم سراغ اصل موضوع و ببینیم که این زمانبندی تولید در اکسل به چه صورتی است. محیط اصلی این برنامه مطابق شکل زیر است و شامل ۴ بخش اصلی می شود:

 1. نمایش سفارشات تولیدی
 2. محور زمانی
 3. گانت چارت سفارشات تولیدی
 4. زبانه دکمه های فرمان

۱.محیط نمایش سفارشات تولیدی:

در این قسمت از محیط برنامه سفارشات تولید افزونه می شوند و اطلاعات آنها نمایش داده می شود. این اطلاعات شامل موارد زیر است:

اولویت: در این برنامه به ترتیب الویتی که برای سفارشات مشخص میکنیم، زمانبندی تولید انجام می شود. به نوعی الویت بندی باعث می شود که بالا یا پایین بودن سفارش تولید در سطر اکسل مهم نباشد و فقط کافی است به آن سفارش، شماره الویت بالاتری بدهیم. پس به نوعی با اینکار توالی انجام سفارشات مشخص می شود. دلیل وجودی اولویت این است که، هرگاه بخواهیم سفارشی خارج از برنامه را جلو بیاندازیم نیاز به جابه جایی و تغییر سفارشات بین سطر های اکسل نباشد و با تغییر الویت بتوان آن را در زمانبندی تولید قرار داد. (سفید – توسط کاربر وارد می شود.)

آیتم: نام یا کد سفارشات بنا به نیاز شما می تواند باشد. (سفید – توسط کاربر وارد می شود.)

پیشنیاز: این مورد توالی عملیات را نیز مشخص می کند . باید دقت داشت که زمانی که الویت آیتم ها را تعیین میکنید، پیشنیاز ها هم بر اساس همان چیده می شود. شما با کسب توانایی در این دوره می توانید تعداد پیش نیاز های بیشتری نیز تعریف کنید. (سفید – توسط کاربر وارد می شود.)

رابطه: این مورد وضعیت آغاز هر آیتم را نسبت به پیشنیاز آیتم مشخص می کند. در این برنامه، نحوه ساخت روابط پایان به شروع (FS) و شروع به شروع (SS) آموزش داده می شود. شما با کسب توانایی در این دوره می توانید روابط شروع به پایان (SF) و پایان به پایان (FF) را نیز تعریف کنید. (سفید – توسط کاربر وارد می شود.)

تاخیر|تعجیل: این فیلد مقدار + ، ۰ و – میگیرد. اگر مقدار + باشد، یعنی تاخیر(Lag) و موجب تاخیر در شروع فعالیت پس نیازی می گردد. اگر مقدار – باشد یعنی تعجیل (Lead) و موجب تعجیل در شروع فعالیت پس نیازی می گردد. و اگر ۰ باشد یعنی با توجه به رابطه پیش نیازی در زودترین زمانی که منبع آن تامین، تعصیلی نباشد و…، فعالیت پس نیاز آغاز می گردد. (سفید – توسط کاربر وارد می شود.)

زمان شروع و پایان برنامه ای:  برنامه بر اساس توالی عملیات، روابط، تاخیر یا تعجیل، منابع در دسترس، تعطیلی ها و سایر موارد که در ادامه تعریف می شوند، زمانبندی تولید را انجام می دهد و سفارشات را در سریع ترین زمان ممکن با توجه به محدودیت ها و شرایطی که ما تعریف میکنیم، می چیند و زمان و شروع برنامه را در این دو فیلد قرار می دهد. در تمامی این حالات، گانت چارت خود به صورت اتوماتیک رسم و یا تغییر می کند. این زمان در صورت Re plan یا برنامه ریزی مجدد بروز شده و زمان شروع و پایان برنامه ای جدیدی نمایش داده می شود. زمانی که سفارش تولیدی از برنامه تولید خارج شود و تولید آن به صورت کامل صورت بگیرد، فیلد های زمان شروع و پایان برنامه ای خالی می شوند. (طوسی – توسط برنامه محاسبه می شود.)

زمان تولید واحد-برنامه ای (دقیقه): تولید هر واحد محصول از سفارش معین، به صورت اسمی چه مدت زمان (دقیقه) لازم دارد. شما می توانید واحد های زمانی برنامه ریزی خودتان را با توجه به نوع تولیدات کوچیکتر(مثلا ثانیه) یا حتی بزرگتر(مثلا ساعت) بگیرید. (سفید – توسط کاربر وارد می شود.)

زمان تولید کل-برنامه ای (دقیقه):  زمان تولید واحد برنامه ای در فیلد “تعداد تولید برنامه ای” که در ادامه معرفی می شود، ضرب شده و به صورت خودکار محاسبه و پر می شود. (طوسی – توسط برنامه محاسبه می شود.)

تعداد تولید برنامه ای: در این فیلد میتوانید تعداد مورد نیاز تولید برای هر سفارش را وارد کنید. (سفید – توسط کاربر وارد می شود.)

تعداد تولید باقیمانده: این فیلد به ازای هر بار که در فیلد “تعداد تولید واقعی” مقداری قرار داده شود، با توجه به تعداد تولید برنامه ای و تعداد تولید واقعی، محاسبه می گردد. (طوسی – توسط برنامه محاسبه می شود.)

زمان شروع واقعی: این فیلد در زمان ثبت اطلاعات واقعی و بروز رسانی برنامه جهت برنامه ریزی مجدد بایستی تکمیل گردد. از آنجایی که تولید در حالت واقعی ممکن است به صورت مقطعی باشد و به صورت پیوسته مانند حالت برنامه ای صورت نپذیرد. کاربر می تواند هر بار با مشخص کردن زمان شروع واقعی ثبت اطلاعات واقعی را انجام دهد. ثبت اطلاعات واقعی با محور آبی رنگ روی گانت چارت نمایش داده می شود. (سفید – توسط کاربر وارد می شود.)

زمان پایان واقعی: این فیلد در زمان ثبت اطلاعات واقعی و بروز رسانی برنامه جهت برنامه ریزی مجدد بایستی تکمیل گردد. با توجه به زمان تولید واحد واقعی، تعداد تولید واقعی و زمان شروع واقعی، این فیلد به صورت خودکار توسط برنامه محاسبه می شود و از زمان شروع واقعی که توسط کاربر وارد شده تا زمان پایان واقعی که برنامه حساب میکند، روی گانت چارت با محور آبی رنگ نمایش می شود. (طوسی – توسط برنامه محاسبه می شود.)

زمان تولید واحد-واقعی (دقیقه): این فیلد در زمان ثبت اطلاعات واقعی و بروز رسانی برنامه جهت برنامه ریزی مجدد بایستی تکمیل گردد. تولید هر واحد محصول از سفارش معین، به صورت واقعی چه مدت زمان (دقیقه) لازم دارد. شما می توانید واحد های زمانی برنامه ریزی خودتان را با توجه به نوع تولیدات کوچیکتر(مثلا ثانیه) یا حتی بزرگتر(مثلا ساعت) بگیرید. (سفید – توسط کاربر وارد می شود.)

زمان تولید کل-واقعی (دقیقه):  زمان تولید واحد واقعی در فیلد “تعداد تولید واقعی” که در ادامه معرفی می شود، ضرب شده و به صورت خودکار محاسبه و پر می شود. هر مرتبه که برای هر سفارشی ثبت اطلاعات واقعی انجام شود، مقدار این فیلد با مقدار محاسبه شده جدید جمع می شود تا در نهایت کل زمان تولید واقعی تا پایان انجام سفارش محاسبه شود. (طوسی – توسط برنامه محاسبه می شود.)

تعداد تولید واقعی: این فیلد در زمان ثبت اطلاعات واقعی و بروز رسانی برنامه جهت برنامه ریزی مجدد بایستی تکمیل گردد. مشخص می کند که چه تعداد تولید واقعی انجام شده است. (سفید – توسط کاربر وارد می شود.)

تعداد نیروی انسانی برنامه ای(منبع۱): در این فیلد مشخص می شود که برای انجام سفارش مد نظر به صورت برنامه ای، به چه تعداد از منبع۱ که در اینجا نیروی انسانی است نیاز دارید. شما با کسب توانایی در این دوره می توانید منابع بیشتری نیز تعریف کنید. (سفید – توسط کاربر وارد می شود.)

تعداد نیروی انسانی واقعی(منبع۱): این فیلد در زمان ثبت اطلاعات واقعی و بروز رسانی برنامه جهت برنامه ریزی مجدد بایستی تکمیل گردد. در این فیلد مشخص می شود که برای انجام سفارش مد نظر به صورت واقعی، چه تعداد از منبع۱ به کار گرفته شده است. شما با کسب توانایی در این دوره می توانید منابع بیشتری نیز تعریف کنید. (سفید – توسط کاربر وارد می شود.)

۲.محور زمانی:

در این قسمت از محیط برنامه محور زمان(توسط برنامه محاسبه می شود.)، امکان اعمال تعطیلی یا بیکاری(توسط کاربر وارد می شود.)، میزان منبع در دسترس شماره۱ (توسط کاربر وارد می شود.)، میزان منبع به کار گیری شده شماره ۱ (توسط برنامه محاسبه می شود.)، میزان منبع باقیمانده شماره ۱ (توسط برنامه محاسبه می شود.) نمایش داده می شود.

۳.گانت چارت:

گانت چارت این برنامه خیلی خیلی هوشمند و حرفه ای است و به راحتی تمامی اطلاعات واقعی و اطلاعات برنامه ای تولید را با محور های آبی (واقعی) و قرمز (برنامه ای) نمایش می دهد. هر بار با انجام بروز رسانی نیز جا به جاهای لازم در گانت چارت انجام می شود و نیاز به هیچ گونه تغییر دستی توسط کاربر نیست. از دیگر امکانات فوق حرفه ای این برنامه این است که:

 • روابط بین فعالیت ها را به صورت خودکار با رسم بردار های آبی(FS) و سبز(SS) نمایش میدهد.
 • با حرکت موس بر روی هر کدام از محور های تولید برنامه ای، مقدار تولید لازم، زمان و نام سفارشات را مشخص می کند.
گانت چارت تولید برنامه

گانت چارت تولید برنامه

۴.زبانه دکمه های فرمان:

در این زبانه دکمه هایی قرار داده شده است که هر یک را به مختصر معرفی میکنیم.

زبانه دکمه های فرمان

زبانه دکمه های فرمان

دکمه ثبت سفارش:

با فشردن این دکمه پنجره زیر ظاهر می شود که کاربر میتوان، اطلاعات سفارش تولید که در بخش “نمایش اطلاعات سفارش تولیدی” قابلیت ورود اطلاعات به صورت دستی داشت، با استفاده از این فرم هم، ثبت سفارش تولیدی جدیدی را انجام دهد.

پنجره ثبت سفارش تولیدی

پنجره ثبت سفارش تولیدی

دکمه ویرایش سفارش:

فشردن این دکمه پنجره زیر ظاهر می شود که کاربر میتواند با استفاده از این فرم، هر سفارشی را جستجو و آن را ویرایش کند.

پنجره ویرایش سفارشات تولیدی

پنجره ویرایش سفارشات تولیدی

دکمه حذف سفارش:

با فشردن این دکمه پنجره زیر ظاهر می شود که کاربر میتواند با استفاده از این فرم، هر سفارشی را جستجو و آن را حذف کند.

پنجره حذف سفارش

پنجره حذف سفارش

دکمه بروزرسانی تولید:

با فشردن این دکمه پنجره روبه رو ظاهر می شود که کاربر بایستی پس از ثبت اطلاعات واقعی برای هر یک از سفارشاتی که پیشرفت کار داشته است، با استفاده از این فرم، به ساعت و تاریخ مد نظر بروز رسانی کند تا برنامه ریزی مجدد (re plan) برای تولید انجام شود.

پنجره بروزرسانی تولید

پنجره بروزرسانی تولید

دکمه ثبت اطلاعات واقعی تولید و بروزرسانی:

با فشردن این دکمه پنجره زیر ظاهر می شود که در این فرم امکان ثبت اطلاعات واقعی تولید و به روز رسانی به تاریخ مد نظر جهت دریافت برنامه تولید جدید(Re plan) وجود دارد.

پنجره ثبت اطلاعات واقعی تولید

پنجره ثبت اطلاعات واقعی تولید

دکمه ثبت ساعات کاری|غیرکاری(زمان در دسترس):

با فشردن این دکمه پنجره زیر ظاهر می شود که با تیک کردن زمان های مد نظر، آنها زمان ها به عنوان غیر فعال یا تعطیل در نظر گرفته می شود.

تقویم ساعات کاری و غیر کاری

تقویم ساعات کاری و غیر کاری

دکمه تعریف تعداد نیروی انسانی(منبع شماره۱):

با فشردن این دکمه پنجره زیر ظاهر می شود که میتوان در هر واحد زمانی تعداد منبع در دسترس را تعریف کنیم.

پنجره تعریف منبع در دسترس

پنجره تعریف منبع در دسترس

دکمه های نمایش و عدم نمایش ستون های زمان پایه و زمان شروع اولیه:

با فشردن این دکمه پنجره زیر ظاهر می شود که سه ستون را می توان ظاهر و پنهان کرد. دو ستون آن زمان شروع و پایان پایه (baseline) است و ستون دیگر آن زمان اولیه شروع واقعی تولید است.

نمایش ستون زمان شروع اولیه و زمان های basline

نمایش ستون زمان شروع اولیه و زمان های basline

جلسات آموزشی زمانبندی تولید 1

جلسات آموزشی زمانبندی تولید(بخش اول)

دانلود فایل PDF معرفی زمانبندی تمام اتوماتیک در اکسل
   راهنمای خرید|دانلود

✅دانلود محصولات و مطالب رایگان:

برای دانلود محصولات رایگان، در سایت ثبت نام و سپس وارد حساب کاربری خود شوید تا لینک های دانلود به شما نمایش داده شود.


✅خرید محصولات غیررایگان:

 • ابتدا در سایت ثبت نام و سپس اقدام به ثبت سفارش کنید .
 • لینک های دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهند آمد. برای دانلود عجله نکنید هر زمانی وارد حساب کاربری خود شوید، از قسمت تاریخچه سفارشات، به خرید های خود دسترسی دارید. (به مدت 720 ساعت یا 30 روز تمام/ 5 مرتبه می توانید روی هر دکمه دانلود کلیک کنید.)
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید. ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که محصول خریداری شده شما،محصول پستی است،تکمیل فیلد استان+آدرس+کدپستی الزامی است.
 • در صورتی که محصول خریداری شده شما،محصول پستی است، مجموعه آموزشی به آدرس پستی شما، پست پیشتاز می شود.