کادر پیغام در اکسل

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

توجه:برای استفاده و مطلع شدن از سایر آموزش های رایگان و غیر رایگان سایت در موارد زیر عضویت یابید:کادر پیغام در اکسل یا msg Box در اکسل:

 تابع Msgbox در ویژوال بیسیک اکسل برای دادن یک پیام به کاربر مورد استفاده قرار میگیرد (نمایش یک کادر پیام برای کاربر)، گاهی برنامه نویسان احتیاج دارند اطلاعاتی در اختیار کاربران قرار دهند و یا پرسشی برای ادامه روند برنامه از کاربر بپرسند کادرهای پیام در ماکرونویسی اکسل میتوانند دارای چند دکمه باشند که به کاربر قدرت تصمیم گیری داده شود و بنا به تصمیم گرفته شده مسیر ادامه ی برنامه مشخص شود.

اکسل داشبوردسازی اکسل حرفه ای کد نویسی

در شکل زیر قسمت های مختلف یک کادر پیام در ماکرو نویسی اکسل نشان داده شده است، تمام قسمت ها قابل ویرایش هستند که در همین مقاله تک به تک مورد بررسی قرار خواهند گرفت:

فرمت یا Syntax استفاده از تابع Msgbox یا کادر پیام در ویژوال بیسیک اکسل به صورت زیر است:

تنها آرگومان Prompt یک آرگومان اجباری است و مابقی آرگومان ها بنا به نیاز برنامه نویس مورد استفاده قرار میگیرند. (در توابع ویژوال بیسیک و همچنین در اکسل برای نشان دادن آرگومان های غیر اجباری از [ ***] استفاده میشود)

کادر پیغام یا msgbox در ویژوال بیسیک اکسل

شرح این آرگومان ها رو در جدول زیر ببینید:

  • Prompt: متنی که قرار است به کاربر به عنوان پیغام نمایش داده بشه.
  • [Buttons]: آرگومان اختیاری که به واسطه مقادیری که در آن قرار داده میشه، نوع پنجره نمایش داده شده و دکمه های آن تعیین خواهد شد. 
  • [Ttile]: متنی اختیاری جهت نمایش عنوان در پنجره نمایش داده شده استفاده میشه.
  • [HelpFile]: متن اختیاری جهت مشخص کردن فایل راهنمای مربوط به این پنجره هست. توجه کنید که اگه این قسمت مقداردهی شده باشه، مقدار آرگومان [Context] هم باید مقداردهی شده باشه.
  • [Context]: یک عدد اختیاری جهت تعیین عنوان مورد نظر در فایل راهنمای مشخص شده در بخش [HelpFile] هست.

در این قسمت طی یک فیلم،به آموزش MsgBox می پردازیم.اگر مفید بود یا درخواست آموزشی مشابه دارین، زیر همین پست کامنت بگذارید…

مطالعه بیشتر