نمودار داینامیک خطی در اکسل

توجه:برای استفاده و مطلع شدن از سایر آموزش های رایگان و غیر رایگان سایت در موارد زیر عضویت یابید:ترسیم نمودار در نرم افزار اکسل - داشبورد

نمودار داینامیک خطی در اکسل :

یکی از بهترین راه‏ های ارائه اطلاعات و گزارش ‏ها، نمودارها هستند. نمودارها بدلیل ویژگی‏ هایی که دارند، اختلاف‏ها، نقاط حساس و … و بطور کلی تحلیل وضعیت را تسهیل می ‏کنند. رسم نمودار در اکسل، با توجه به تنوع و امکانات گرافیکی جذابی که وجود داره، از اهمیت ویژه ‏ای برخوردار است. نمودار پویا حالت داینامیک و تغییر پذیر نمودارهای معمولی هست. منظور از نمودار پویا این هست که با انتخاب و تعیین پارامترهای مختلف، نمودار هم تغییر کنه. میخوایم در مورد ایجاد نمودار پویا در اکسل صحبت کنیم.

رسم نمودار پویا یا داینامیک یکی از مهم ترین مسائل در تهیه داشبورد و یا گزارش های پویاست. در ادامه یک مثال ساده از نمودار پویا رو شرح میدیم که منطق و نوع عملکرد این نمودارها به خوبی درک بشه.

 

اکسل داشبوردسازی اکسل حرفه ای کد نویسی

اما نمودار داینامیک خطی در اکسل ؛

فرض کنید میخواهیم نمودار مربوط به داده های تولید رو به تفکیک ماه نمایش بدیم. یعنی ماه مورد نظر رو انتخاب کنیم و نمودار تا همون ماه نمایش داده بشه و بتوانیم وضعیت تولید را به شکل زیبایی بین دو ماه مختلف به صورت واضحتر نمایش بدیم.

 

مطالعه بیشتر